Działka w Rynie nad jeziorem Ryńskim

Nr działki:
Powierzchnia [ha]:
Przeznaczenie działki:
Nieruchomość zgodnie z decyzją nr 59/08 o warunkach zabudowy z dnia 03.10.2008r. przeznaczona jest pod budowę Ryńskiego Centrum Sportu i Rekreacji.
Charakter działki:
Turystyka/Rekreacja
Właściciel działki:
Gmina Ryn
Ulica:
Mazurska
Miasto:
Ryn
Osoba do kontaktu:
Ewa Pożaroszczyk
Telefon:
/87/ 429-39-64
Faks:
/87/ 429-39-74
Adres e-mail:
Opis:

Opis gminy/miasta: Położenie miasta/gminy:

Miasto położone jest na przecięciu szlaku komunikacyjnego: drogi krajowej nr 59 z drogą wojewódzką nr 642. Najbliższa stacja kolejowa: Giżycko (20 km). Odległość od głównych ośrodków: Olsztyn – 80 km (miasto wojewódzkie), Warszawa – 240 km (międzynarodowy port lotniczy), Gdańsk – 234 km (międzynarodowy port lotniczy), Elbląg - 175 km, port morski, przejście graniczne) Najbliższe przejście graniczne: Gołdap, (Polska-Rosja, 83 km, transport drogowy, towarowy) Bezledy (Polska-Rosja, 87 km, transport drogowy, towarowy). Ryn leży na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Powierzchnia miasta/gminy(km²): 4,09 / 204,54

Liczba ludności mieście/gminie(os.): 2996 / 5994

Stopa bezrobocia gminie (%): 14

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP z obszaru gminy (os.): 345

Obecność SSE: -

Zachęty inwestycyjne dostępne na obszarze miasta/gminy: Uchwała nr XVII/112/99 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 29 listopada 1999 roku w sprawie określenia zwolnień w podatku od nieruchomości, zmieniona uchwałą nr XLI/298/02 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 28 czerwca 2002 roku stanowi: zwalnia się z podatku od nieruchomości, nieruchomości nowo wybudowanie oraz zabytki będące w posiadaniu podmiotów gospodarczych rozpoczynających działalność gospodarczą na terenie miasta i gminy Ryn po raz pierwszy. W przypadku nowo wybudowanych obiektów zwolnienie dotyczy obowiązku podatkowego w okresie 5 lat od chwili zakończenia inwestycji, natomiast w przypadku zabytków zwolnienie przysługuje przez okres 5 lat pod warunkiem, że właściciel przystąpi do renowacji budowli. Aby uzyskać ulgę podatkową należy zatrudnić w pełnym wymiarze czasu pracy 10 osób zameldowanych na stałe na terenie gminy Ryn na okres co najmniej 6 miesięcy. Zwalnia się od podatku również nieruchomości lub ich części związane z nowo uruchomioną działalnością gospodarczą przez bezrobotnych, którzy bezpośrednio przed podjęciem tej działalności byli zarejestrowani w PUP niezależnie od tego czy podejmują działalność po raz pierwszy. Zwolnienie od opłat z tytułu podatku od nieruchomości obowiązuje przez okres 2 lat. Udziela się ulgi w podatku od nieruchomości, od nieruchomości lub ich części będących we władaniu podmiotu gospodarczego, prowadzącego działalność co najmniej 2 lata, który zwiększy zatrudnienie o osoby zameldowane na stałe na terenie gminy Ryn wg zasad:- przelicznikiem do pomniejszenia kwoty należnego podatku będzie procentowy wzrost zatrudnienia od 2000 roku w stosunku do średniego zatrudnienia w roku poprzednim, jeżeli w ciągu 2 ostatnich lat nie było zwolnień grupowych,- ulga będzie przysługiwała proporcjonalnie do okresu zatrudnienia nowo przyjętych pracowników, przy czym minimalny okres zatrudnienia tych pracowników musi wynosić co najmniej 6 m-cy.

Zasoby kadrowe/szkolnictwo wyższe i zawodowe/potencjalni kooperanci/obecność bezpośrednich inwestycji zagranicznych na obszarze miasta/gminy/powiatu: Ludność w wieku produkcyjnym stanowi ok 60 % ludności ogółem.

Główne sektory gospodarki w powiecie: Sprzedaż, Budownictwo, Turystyka, Hotelarstwo i Gastronomia, Nieruchomości, Transport.

Największe atrakcje turystyczne w mieście/gminie/powiecie: Festiwale: Kultury Średniowiecza Masuria2, Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku, Mazury Hip-Hop Festiwal, Mazury Air Show Pokazy Lotnicze, Dni Rynu, Dni Giżycka, cykl Regat 7 Cudów Mazur,  Puchar Trzech Ryb Energa Sailing Cup.

Infrastruktura wypoczynkowo – rekreacyjna: Ekomarina, place zabaw i siłownia na świeżym powietrzu, korty tenisowe, boiska do gry w piłkę, ścieżka spacerowo-rekreacyjna wokół jez. Ołów,  ścieżki rowerowe, promenada wzdłuż jeziora Ryńskiego.

Link do oferty ze zdjęciami http://www.investinwarmiaandmazury.pl/Oferta/

Events of the day 6 Sierpień 2017 (niedziela)
Events of the day 10 Sierpień 2017 (czwartek)
Events of the day 11 Sierpień 2017 (piątek)
Events of the day 12 Sierpień 2017 (sobota)
Events of the day 13 Sierpień 2017 (niedziela)
  • Event of the day 13 Sierpień 2017 (niedziela): Pchli targ
Events of the day 17 Sierpień 2017 (czwartek)
Events of the day 19 Sierpień 2017 (sobota)

XXXIII Sesja Rady Miejskiej w Rynie 28 czerwca 2017 r.

XXXIII Sesja Rady Miejskiej w Rynie 28.06.2017 r.

VII Turniej Miast Historycznych Ryn 2016