Tomek Chorzelewski zwycięzcą King Of The Kidz

Zdjęcie zwycięzców Breakmanii 2015
14.04.2015
W weekend 10-12 kwietnia w Kętrzynie odbyła się VIII edycja znakomitej tanecznej imprezy na mazurach, jaką Międzynarodowy Festiwal Tańca Ulicznego „Breakmania” 2015. Turniej organizowany jest przez Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz wspierany przez Stowarzyszenie Hip-Hop Mazury. Wydarzeniu towarzyszyły zmagania na europejskim poziomie, ponieważ rywalizowali tancerze z Litwy, Rosji, Łotwy, Ukrainy i oczywiście Polski. Wszystkie eliminacje odbywały się w formie bitew tanecznych toczonych w trzech kołach równocześnie. Dawid Łoskociński "Ryn Breakers" w duecie z Oskarem Świdrem "Młode Wilki" z Kętrzyna zajął pierwsze miejsce w kategorii BreakDance 2vs.2 do 14 lat!
Punktem kulminacyjnym były oficjalne eliminacje do King Of The Kidz – Finalista otrzyma dwa bilety, zakwaterowanie oraz udział w top 16 podczas finałów organizowanych w Holandii w 2016r. Rywalizacja była bardzo zacięta. Jak zwykle na medal spisał się nasz Tomasz Chorzelewski wygrywając eliminacje do "King Of The Kids" i jedzie do Holandii na finały! Oprócz pucharu, dyplomu i nagrody pieniężnej, nagrodą jest również przelot i pobyt w Holandii (dla Tomka i jego instruktora Piotra Frąckiewicza  - nagrodę ufundowała Fundacja Dzieci dzieciom).
Gratulujemy tego wspaniałego wyczynu. Już dziś trzymamy kciuki za występ w Holandii!!!
Kilka słów o zawodach „King Of The Kidz” w Holandii: są to mistrzostwa organizowane wyłącznie dla dzieci do lat 15. Eliminacje do nich odbywają się w różnych miejscach na świecie, polskie eliminacje odbyły się właśnie w ubiegłą sobotę w Kętrzynie. „King Of The Kidz” zostało zapoczątkowane w 2008 roku przez dwóch holendrów Terence „T-Bone” van Hutten oraz Arjen „Am” Mellink. Od czasu pierwszych mistrzostw urosły one do rangi międzynarodowej konkurencji, na której prezentowany jest najwyższy poziom break – dance.

Zwycięzcy Breakmanii 2015