IV Integracyjny Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych

17.06.2022
15 czerwca 2022 r. na Ośrodku Sportów Wodnych „Zofiówka” w Rynie odbył się IV Integracyjny Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy RYSIPON „Dar Serca”.
Zadanie zostało współfinansowane ze środków Fundacji PZU Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Miasta i Gminy Miasto Ryn, stowarzyszenia RYSIPON "Dar Serca" oraz darczyńców.
Honorowy Patronat Wydarzenia objął PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Podczas 3 dniowego wydarzenia odbyło się wiele integracyjnych zajęć i atrakcji dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, m.in. warsztaty artystyczne, zabawy i animacje, malowanie na polanie, zwiedzanie zamku w Rynie, koncert szantowy oraz zwieńczenie 3 dniowej imprezy – Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych.

Jak co roku w wydarzeniu uczestniczyło wielu zaproszonych Gości: Starosta Giżycki, Wicestarosta Giżycki, Burmistrz Miasta i Gminy Ryn wraz z przedstawicielami Gminy Ryn, Dyrektor Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rynie, Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rynie, Dyrektor Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rynie, Prezes Zarządu Ryńskiego Stowarzyszenia Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych RYSIPON „Dar Serca” w Rynie, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy przy Rysipon Dar Serca w Rynie, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rynie, Przewodnicząca Koła Terenowego PZERiI w Rynie.

Podczas Przeglądu swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy z 14 placówek: Warsztat Terapii Zajęciowej w Rynie - gospodarze, Caritas Diecezji Ełckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Gołdapi, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostródzie, PSONI Koło w Koszalinie Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2, Warsztat Terapii Zajęciowej Mikołajki, Warsztat Terapii Zajęciowej Olsztyn, Warsztat Terapii Zajęciowej Górowo Iławeckie, Warsztat Terapii Zajęciowej Elbląg, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynku, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Msnron w Kętrzynie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kolnie oraz gościnnie Środowiskowy Dom Samopomocy przy Rysipon Dar Serca w Rynie.

Dziękujemy za piękne występy, gratulujemy wszystkim uczestnikom tak ogromnych talentów i świetnego przygotowania występów

Events of the day 12 Sierpień 2022 (piątek)
Events of the day 13 Sierpień 2022 (sobota)
Events of the day 14 Sierpień 2022 (niedziela)