bip

Ryn

20190720_225315

Dni Rynu 19 – 21.07.2019 r.

W miniony weekend odbyły się Dni Rynu, w których uczestniczyło wielu mieszkańców jak i turystów przebywających na wakacjach w Rynie. Były to dni pełne atrakcji. W pierwszy dzień obchodów dni miasta miłośnicy gier planszowych spotkali się na targowisku miejskim, by wziąć udział w turnieju gier „Zagrajmy bez prądu”. Również tego dnia w Galerii „Z Latarnią” odbył się wernisaż wystawy „Karykatura” Józefa Jabłońskiego. Nie zabrakło też sportowych atrakcji, jedną z nich były zawody „Strong Man” na nabrzeżu Jeziora Ryńskiego oraz turniej trójek w piłce siatkowej.

Sobota była dniem pełnym wrażeń, już od rana na targowisku miejskim można było uczestniczyć
w Jarmarku Regionalnym. Jednocześnie na strzelnicy odbywały się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ryn. W południe dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą w turnieju piłki nożnej.

O 12.00 na nabrzeżu Jeziora Ryńskiego rozpoczął się blok rekreacyjny pełen atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzieci mogły poszaleć na dmuchańcach, czy wziąć udział w happeningu plastycznym „Zabytki Rynu” i „Malowanie na polanie”. Dorośli rywalizowali w Mistrzostwach Gminy Ryn
w Megapiłkarzykach a także w zawodach w dojeniu krowy na czas, w których swoich sił również spróbowali najmłodsi. Tego dnia odbył się również mecz Pogoń Ryn vs. Oldboy/przyjaciele na stadionie miejskim.

Wieczorem na terenie rekreacyjnym „Mateuszek” odbyła się część koncertowa, podczas której wystąpili młodzi artyści z Rynu, Anna Żebrowska z piosenkami Anny Jantar i Ireny Jarockiej oraz gwiazda wieczoru – Paweł Stasiak z zespołem PapaD. Wieczorne koncerty zakończyły się zabawą przy hitach disco polo zespołu Hit Boyz.

Ostatni dzień Dni Rynu rozpoczął się wystawą kolekcjonerską i historyczną broni palnej na strzelnicy, następnie w sali widowiskowej odbył się spektakl teatru JAR wraz z warsztatami teatralnymi dla dzieci oraz recital Marzeny Kipiel – Sztuka. Przez cały dzień można było zwiedzać za darmo Ryńskie Muzeum oraz podziwiać wystawę „Karykatura” w Galerii „Z Latarnią”.

Na koniec tego pełnego wrażeń weekendu można było wziąć udział w degustacji miodów pitnych i win owocowo-miodowych w Karczmie u Wallenroda.

 

Skip to content