bip

Ryn

Imprezy cykliczne

Festiwal Kultury Średniowiecza Masuria 2 (08.08.2015 r.)

Każdego lata, na początku sierpnia, każdy może przenieść się w czasy średniowiecza. Wszystko za sprawą odbywającego się w Rynie Festiwalu. Tego dnia niemal na każdym kroku można spotkać rycerza, giermka czy damę dworu. W sobotnie południe rozpoczyna się barwna parada historyczna ulicami miasta. Następnie odbywają się pokazy walk, turnieje rycerskie piesze i konne, pokaz tańców dawnych, jarmark średniowieczny oraz zapierające dech w piersi wieczorne widowisko historyczno-batalistyczne.

Ryńskie Regaty o Puchar Prezesa Ekomariny Ryn (04.07.2015 r.)

Regatta in Ryn
Regatta in Ryn

Dni Rynu – święto miasta (18.07.2015 r.)

Dni Rynu
Dni Rynu
Dni Rynu
Dni Rynu

Regaty 7 Cudów Mazur (22.08.2015 r.) – 

Żeglarskie Grand Prix Mazur to cykl 5 imprez regatowych, na które serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników żeglarstwa! Wielki finał odbędzie się 22 sierpnia w Ekomarinie w Rynie.
Regaty rozgrywane są w formie cyklu czterech imprez eliminacyjnych oraz jednej imprezy finałowej i odbywają się we wszystkich miejscowościach akcji 7 Cudów Mazur: Mikołajkach, Mrągowie, Giżycku, Węgorzewie i Rynie. Miasta wspólnie tworzą projekt 7 Cudów Mazur z ofertą dla miłośników żeglarstwa i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich!

Regatta in Ryn
Regatta in Ryn
Regatta in Ryn
Regatta in Ryn

Festyn kulinarny „Smalcowanie z Ogórczeniem” (22.08.2015 r.)

Stragany podczas festynu
Stragany podczas festynu
Degustacja smalcu i ogórków
Degustacja smalcu i ogórków
Przygotowywanie dań konkursowych
Przygotowywanie dań konkursowych

Dożynki Gminne (13.09.2015 r.) – coroczne święto plonów w gminie Ryn. Tegoroczna edycja odbędzie się w Skopie.

Dożynki
Dożynki

Niedziela Cittaslow (27.09.2015 r.) – Światowa Niedziela Cittaslow – zawsze w ostatnią niedzielę września, ustanowiona przez Przewodniczącego Stowarzyszenia, w celu szerzenia informacji o rzeczywistości i idei bycia Cittaslow na całym świecie. Tego dnia, powtarzanego co roku, każde Cittaslow organizuje jedną lub więcej lokalnych inicjatyw w celu promocji i propagowania idei wspólnych działań Cittaslow. Ryn przygotował grę miejską pod nazwą “Rynolandia 2”.

Logo niedzieli z cittaslow
Logo niedzieli z cittaslow
Skip to content