bip

Ryn

Dni Rynu 2015 – podsumowanie

Dni Rynu 2015 czyli 3-dniowe święto jednego z najurokliwszych miast na Mazurach. Impreza jak co roku przyciągnęła tłumy ciekawych i rządnych emocji turystów i mieszkańców miasta i okolic. Systematycznie co 2 lata Dni Rynu otwiera wernisaż wystawy pt. „Ryńscy Artyści Prezentują”. Zaraz po wernisażu w sali widowiskowej Ryńskiego Centrum Kultury ponad godzinny show zaprezentował Kabaret HYRKI – ubiegłoroczny zwycięzca Turnieju Kabaretów o „Złote Jajo Łabędzia”. W niedzielę w sali widowiskowej gościliśmy teatr lalek w wykonaniu pani Anny Banasiak pt. „Krawiec Niteczka”, natomiast ostatnią atrakcją Dni Rynu i niewątpliwie jedną z największych był recital znanego polskiego aktora teatralnego Wiktora Zborowskiego. Dni Rynu to również propagowanie sportu, a więc Otwarty Turniej Siatkówki, III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Ryńskiego Centrum Kultury  a także Turniej Sołectw w Piłce Nożnej.

W amfiteatrze nad jez. Ołów w sobotę o godz. 14:00 rozpoczął się blok animacyjno – rekreacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozgrzewkę w postaci „Zumby” poprowadziła pani Małgosia Mazurek, która rozkręciła publiczność do dalszych zmagań. Wśród gier i zabaw znalazły się takie konkurencje jak: bieg po schodkach na czas, triatlon czyli jazda na rowerku stacjonarnym, pływanie wioślarzem oraz skakanie na skakance, a także skakanie przez linę czy odbijanie piłki tenisowej na czas. W tak zwanym między czasie odbywało się malowanie buziek, które jak zawsze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników. Na zakończenie sportowych zmagań mogliśmy obejrzeć pokazy zapaśnicze i aikido.

Już o 20:00 rozpoczął się blok koncertowy, w którym mogliśmy usłyszeć Ludowy Zespół Śpiewaczy „Sterławiacy”, Sandrę Gembal i Weronikę Sztekler – wokalistki Ryńskiego Centrum Kultury, gwiazdę wieczoru – Andrzeja Rybińskiego, zwycięzcę I Mazurskiej Fety Disco Polo 2014 – Shymiego, na zakończenie zabawę taneczną poprowadził zespół Revers.

Konkurencje sportowe:

 1. Otwarty Turniej Piłki Siatkowej – udział wzięło 6 drużyn, które grały systemem „każdy z każdym”. Wyniki:
 2. Floryn
 3. Szewczak Team
 4. Popki
 5. Świder Team
 6. Gimnazjum Wilkasy
 7. Szczecin

Sołecki Turniej Piłki Nożnej – udział wzięło 5 drużyn, które grały systemem „każdy z każdym”. Wyniki:

 1. Sterławki
 2. Promyczki
 3. Woźnice
 4. Suchoklatesi
 5. Canki

Link do zdjęć:

http://www.rck-ryn.pl/dni-rynu-2015

Źródło: RCK

Skip to content