bip

Ryn

dscn1299

Festiwal Kultury Średniowiecza „Masuria” 10.08.2019 r.

10 sierpnia odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kultury Średniowiecza „Masuria”, w tym roku pod hasłem: „Czterech jeźdźców apokalipsy”.

Tradycyjnie „Masuria” rozpoczęła się paradą historyczną ulicami miasta, która mimo przelotnych opadów deszczu była pełna kolorów, różnorodnych strojów i przyciągnęła wielu mieszkańców i turystów. Punktem końcowym parady było otwarcie teatrum historycznego na placu „Mateuszek”, gdzie zgromadzoną widownię przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Dyrektor Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki oraz zaproszeni goście. Po oficjalnym otwarciu festiwalu odbyło się wiele atrakcji, m.in.: pokazy tańców dawnych w wykonaniu dwórek, turniej plebejski dla publiczności, turniej rycerski „ O Miecz Burmistrza Rynu”, konkurs sprawności rycerskiej wraz z pokazem zwyczajów rycerskich, turniej rycerski konny, zabawy średniowieczne dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty rzemiosła dawnego i pieczenie podpłomyków.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszył jarmark regionalny z rękodziełem, rzemiosłem i wyrobami kulinarnymi.

Jak co roku, na zakończenie pełnego średniowiecznych atrakcji dnia, w amfiteatrze nad Jeziorem Ołów zgromadziła się liczna publiczność by podziwiać spektakl historyczno – batalistyczny „Czterech jeźdźców apokalipsy” oraz emocjonujący pokaz tańca z ogniem „Noc ognia i stali”.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tegorocznym Festiwalu Kultury Średniowiecza „Masuria”, do zobaczenia za rok!

Skip to content