bip

Ryn

Grafika z logo Lokalnej Organizacji Turystycznej

II Edycja Rajdu Rowerowego Mazurskie Fortyfikacje

Lokalna Organizacja Turystyczna MAZURY organizuje II Edycję Rajdu Rowerowego „Mazurskie Fortyfikacje”, która odbędzie się 24- 26 kwietnia 2015r. na terenie powiatu giżyckiego i węgorzewskiego. Związek Stowarzyszeń LGD9 jest współorganizatorem imprezy.

Do wyboru będą 3 rodzaje tras:
I Rodzinna – dla rodzin z dziećmi- trasa z przewodnikiem – 10 km
II Dla wszystkich – trasa z przewodnikiem – 50km
III Dla wytrwałych rowerzystów – indywidualna – 80km – 100km.

Tegoroczna edycja rajdu przebiegać będzie pod hasłem „Fortyfikacje pierwszo i  drugowojenne”. Uczestnicy rajdu będą wraz z przewodnikami zwiedzać obiekty historyczne np. Kwatera Himmlera w Pozezdrzu czy Mamerki w powiecie węgorzewskim oraz poznawać mazurskie szlaki rowerowe, Muzeum Indian w Spytkowie czy Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów będzie Nocne Safari w Okrągłym, rejs statkiem od Mostu Sztynorckiego do Giżycka, impreza integracyjna w Okrągłym, animator i atrakcje dla dzieci, konkurs wiedzy o Mazurskich Traktach Rowerowych i z ogólnej tematyki rowerowej z nagrodami.

Wszelkie pytania dotyczące rajdu można kierować na adres: lot@lotmazury.pl lub pod nr tel. 722 092 131, 505 928 292 – Komandor Rajdu Witosław Wyrobek.

Wszystkie dokumenty, w tym program, regulamin, oświadczenia, mapki rajdu znajdują się na stronie LOT MAZURY:
http://www.lotmazury.pl/zapraszamy-na-ii-rajd-rowerowy-mazurskie-fortyfikacje/

Plakat z informacjami o drugiej edycji Rajdu Rowerowego

 

Skip to content