bip

Ryn

Informacja w sprawie plaży miejskiej w Rynie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLAŻA MIEJSKA

 

W związku z pojawieniem się wielu nieprawdziwych informacji, że jakoby Burmistrz czy Urząd Miasta i Gminy zabronił kąpać się na połowie II basenu, informujemy, że to nieprawda, a wręcz kłamstwo niczym nie potwierdzone. Niestety to przepisy ograniczają możliwość kąpania się na połowie II basenu. Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH kąpielisko może być usytuowane do głębokości czterech metrów, dla osób umiejących pływać. Nie podoba nam się to bardzo, ponieważ rozsądnym rozwiązaniem jest, aby to pomosty ograniczały strefę kąpania, a nie żółta boja. Jednak to nie my wydaliśmy takie ograniczenia, tylko minister i nie mamy na to żadnego wpływu. Burmistrz rozmawiał z Prezesem Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które chroni naszą plaże, aby podejść do tego bardziej liberalnie. Jednak ratownicy nie chcą brać na siebie odpowiedzialności. Prawnicy, którzy obsługują Gminę Ryn jednoznacznie potwierdzają, że takie przepisy obowiązują i nie ma od nich odwołania. 

W takim układzie są dwa wyjścia. Pierwsze to rezygnacja z Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i plaża pozostaje zupełnie niechroniona i można robić wszystko, bez żadnych ograniczeń, albo godzić się na ograniczenia, które też nas mocno irytują, ale jednak plaża będzie chroniona. My decydujemy się na to drugie rozwiązanie, chociaż jest dalekie od ideału.

Pojawiły się również głosy żeby zmienić ratowników Otóż przez kilka miesięcy szukaliśmy ratowników, ale nikt się nie zgłosił. Nie ma ratowników chętnych do podjęcia pracy i  nie jest to problem tylko Rynu.  W konsekwencji możemy zostać bez żadnej ochrony.

 

Skip to content