bip

Ryn

Odznaka pamiątkowa 112 brem

IX rocznica wręczenia sztandaru dla 112 batalionu remontowego „Ziemi Ryńskiej „

W piątek 29 maja w Giżycku odbyła się uroczystość z okazji IX rocznicy wręczenia sztandaru dla 112 batalionu remontowego. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Józef Karpiński, Burmistrz Miasta Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Starosta Giżycki Wacław Strażewicz oraz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana mjr Andrzej Grzesiak

Dowódca jednostki ppłk Janusz Czarnecki wygłosił przemówienie następującej treści:

Dostojni goście, szanowni Państwo, żołnierze,

Spotkaliśmy się dziś w dniu szczególnym i wyjątkowym, w dniu IX rocznicy wręczenia sztandaru wojskowego dla 112 batalionu remontowego, przez społeczeństwo miasta i gminy Ryn oraz Powiatu Giżyckiego.

Otrzymanie sztandaru wojskowego – symbolu honoru, męstwa i sławy, jest dla każdego żołnierza przeżyciem niezapomnianym, jest przede wszystkim świętem żołnierzy, ale również jest to doskonała okazja, aby połączyć trwałymi więzami wojsko z mieszkańcami naszego regionu.

Z okazji dzisiejszego święta, w imieniu własnym, a także Dowódcy 1 Brygady Logistycznej, Pana płk Dariusza Żuchowskiego pragnę złożyć wszystkim żołnierzom  112 batalionu remontowego „Ziemi Ryńskiej „, pracownikom wojska, a także weteranom, wyrazy uznania za rzetelność i oddanie w wykonywaniu codziennych obowiązków, jednocześnie życzę Wam wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.”

Podczas obchodów wręczono wyróżnienia dla kadry oraz pracowników wojska 112 brem, w postaci urlopów nagrodowych, odznak pamiątkowych 112 brem, listów gratulacyjnych.

Wydarzenie uświetniła Orkiestra Wojskowa z Giżycka na czele ze st. chor. sztab. Waldemarem Pestką. Uroczystość prowadził kpt. Iwaniec Piotr.

Poczet sztandarowy :

  • kpt. Gos Robert
  • st. sierż. Brzózka Tomasz
  • st. kpr. Kozielski Rafał

 Poczet flagowy :

  • sierż. Tomkowicz Tomasz
  • sierż. Foleżyński Dariusz
  • plut. Pikus Adam

Poczet flagowy

Przemarsz orkiestry wojskowej

Przemówienie dowódcy 112 brem

Zaproszeni goście

Przemarsz wojska

Przemarsz wojska

Odznaki pamiątkowe 112 brem

 

Skip to content