Gmina Ryn przystąpiła do Kampanii „Otwórz się na pomoc” poruszającej problemy uzależnienia dzieci od komputera i Internetu oraz młodzieży od alkoholu. Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywne filmy, których scenariusze zostały opracowane we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek.
W interaktywnym filmie dotyczącym uzależnienia od komputera i Internetu zadaniem widzów jest pokierowanie losami 12-letniego Dominika, który musi zmierzyć się ze swoim problemem. W trakcie filmu widzowie sami wybierają i podejmują decyzje, które mają wpływ na przebieg dalszej fabuły. Właściwe wybory przybliżają Dominika do rodziny, oddalając go od uzależnienia a inne powodują, że chłopiec coraz bardziej wpada w uzależnienia od cyfrowego świata. To jak zakończy się ta historia zależy tylko od Ciebie.
W części filmu „Prawdziwe historie” poruszane są historie dzieci mających problem z hejtem i przemocą w sieci, depresją, uzależnieniem od alkoholu a także problem zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu, wynikającym z przebywania podczas pandemii w izolacji i nauce zdalnej.
https://wspolczesna.pl/ryn-otworz-sie-na-pomoc/re
W interaktywnym filmie poświęconym uzależnieniu młodzieży od alkoholu zadaniem widzów jest pokierowanie losami 18 – letniego Bartka, który zmaga się z rozwijającym się problemem alkoholowym. Bartek wchodząc w pełnoletność próbuje udowodnić wraz ze swoimi znajomymi, że są już bardzo dorośli i mogą pozwolić sobie na wiele, w szczególności na ciągłe imprezowanie i spożywanie alkoholu. Widzowie sami wybiorą jak potoczą się losy Bartka, czy uda mu się uciec od problemu uzależnienia od alkoholu, czy jednak będzie już za późno…
W sekcji filmu „Prawdziwe historie” przedstawione są historie nastolatków borykających się z problemem alkoholowym.
https://wspolczesna.pl/gmina-ryn-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re