bip

Ryn

2

Mikołajkowy Turniej Badmintona Ryn, 7 grudnia 2019r.

W sobotę 7 grudnia 2019r. w Hali Sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie, został zorganizowany Mikołajkowy Turniej Badmintona. Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli uczniowie, którzy sobotnie popołudnie postanowili spędzić na sportowo.
Do zawodów zgłosiło się 6 zawodników, którzy rozgrywali swoje mecze systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Najlepszym zawodnikiem został Michał Szczepkowski, pozostałe miejsca na podium zajęli Jakub Popowski – II miejsce i Jakub Frydrycy – III miejsce, kolejne miejsca zdobyli – Dawid Nosek, Hubert Szkatuła, Karol Dorożko.

O godz. 15.00 do rywalizacji przystąpili uczestnicy cyklicznych zajęć badmintona organizowanych w każdy wtorek i czwartek w Hali Sportowej. W Mikołajkowym Turnieju Badmintona wzięło udział 9 zawodników, którzy rywalizowali w 2 grupach, grając systemem „każdy z każdym”. Zawodnicy, którzy zwyciężyli w grupach zagrali w finale, a zawodnicy z 2 miejsc w grupach spotkali się w meczu o III miejsce. Po zakończonych spotkaniach finałowych poznaliśmy najlepszych zawodników turnieju:

I miejsce – Aneta Kuczyńska

II miejsce – Wioletta Nosek

III miejsce – Teresa Karwowska – Łukasik

IV miejsce – Iwona Andrzejewska

V miejsce – Michał Dudzik, Agnieszka Fiedziukiewicz, Anna Rudzińska, Konrad Miciński, Adriana Banaszkiewicz – Gałas

Ogromne gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, którzy odważyli się wystąpić w otwartym turnieju badmintona, który był ich pierwszym sprawdzianem, a zarazem  okazją do pokazania swoich umiejętności oraz wspólnego, aktywnego spędzenia wolnego czasu z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi.

Gośćmi Mikołajkowego Turnieju Badmintona byli Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Pan Jarosław Filipek oraz Pan Ryszard Budny, który przed laty w UKS „Rynianka” propagował badminton, jako jedną z form aktywności fizycznej. Burmistrz oficjalnie otworzył turniej, jak również uczestniczył w dekoracji uczestników zawodów.

Nagrody w turnieju ufundowała firma Resport – Mazury, której właścicielem jest Pan Waldemar Cybul, a fundatorami pucharów i dyplomów byli Lokalni Animatorzy Sportu – Tomasz Szewczak i Krzysztof Cybul.

 

Zapraszamy na zajęcia badmintona, które odbywają się we wtorki, czwartki
o godz. 17.00 w Hali Sportowej w Rynie

1

2

3

Skip to content