bip

Ryn

mtb-plakat-internet-etap4

Milko Mazury MTB Etap 4 Ryn – Wyścig o Jelenie Rogi

Kto wygra wyścig o jelenie rogi w ramach cyklu Milko Mazury MTB przekonamy się w najbliższy weekend!

Emocje po Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim jeszcze nie opadły, a już zapraszamy Was na kolejny wyścig Milko Mazury MTB Etap 4 Ryn – Wyścig o Jelenie Rogi. To druga z nowości w tym sezonie cyklu.

Ryn jest malowniczym miasteczkiem położonym pomiędzy Krainą Wielkich Jezior Mazurskich a pagórkowatymi wzgórzami nad jeziorami Ołów i Orło. Tereny te w większości zalesione skrywają strome podjazdy i szybkie zjazdy. Poprowadzona trasa jest kompilacją najciekawszych ścieżek rowerowych w okolicy miasta. Tradycyjnie do wyboru trzy dystanse w niedzielę: PRO (3 rundy –  76,8 km), Expert (2 rundy – 51,2 km), Hobby (1 runda – 25,6 km) oraz sobotni FUN (1 runda – 10,7 km), który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Ryn turystów.

Biuro zawodów, miasteczko oraz start / meta zlokalizowane zostaną  przy ulicy Cichej w Rynie.

BEZPŁATNE WYŚCIGI DLA DZIECI

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch bezpłatnych wyścigach sobotnim Nickelodeon Race Liga Szkółek Kolarskich oraz niedzielnym Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora.

Wyścigi Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich będą dobrą okazją do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu na specjalnie przygotowanych trasach. Na adeptów szkółek kolarskich w sobotę czeka:

  • Wyścig Nickelodeon Race 1 – Skrzaty: 1 runda, mała – ok. 450 metrów
  • Wyścig Nickelodeon Race 2 – Wentylki: 4 rundy, małe – ok. 1800 metrów
  • Wyścig Nickelodeon Race 3 – Żak / Żaczka: 1 runda – 5,2 km
  • Wyścig Nickelodeon Race 4 – Młodzik / Młodziczka: 2 rundy – 10,4 km

Na najmłodszych czekać będą jak zawsze Łaciate Junior Strider Racing. W sobotę zapraszamy do strefy przygód Strider gdzie animator zachęcać będzie dzieci w wieku od roku do 5 lat do przetestowania oraz jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi. Niedziela to udział w unikalnych wyścigach  Łaciate Junior Strider Racing, które rozpoczną się o godz. 11.30. Zawody rozegrane będą w czterech grupach wiekowych:

  • STRIDER Racing 1 – do 2 lat (chłopcy i dziewczynki)​
  • STRIDER Racing 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki)
  • STRIDER Racing 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki)
  • STRIDER Racing 4 -5 lat (chłopcy i dziewczynki)

Dekoracja najmłodszych pociech odbędzie się o 12:30. Aby były równe szanse dla wszystkich uczestników wyścigu, młodzi zawodnicy będą mogli się ścigać tylko na rowerkach Strider.

Nakręć się na ekologię!

W tym roku organizator Milko Mazury MTB stawia na ekologię, która połączona została z akcją społeczną. Na każdym zbierany są nakrętki po wodzie, jogurtach i napojach, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie w całości na wypoczynek letni mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Jeżeli zbieracie nakrętki w domu i zastanawiacie się co z nimi zrobić? Zabierzcie je ze sobą i przekażcie w wyznaczonym miejscu przy bufecie.

 

Zapisy on-line prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl.

 

Tuż po wyścigu w Rynie w ostatni weekend Wakacji zapraszamy Was do Giżycka, gdzie odbędzie się Milko Mazury MTB Etap 5 – 29-30.08.2020 – Giżycko – Bitwa o Twierdzę Boyen.

Nie może Was zabraknąć!

 

Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa

Sponsor tytularny: Milko

Partnerzy: Miasto i Gmina Ryn

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Patroni medialni: bikeBoard, #mtbxcpl, namtb.pl, rowerowa.pl, Gazeta Olsztyńska, Kurier Mrągowski, WM.PL, Radio Olsztyn, mazury24.pl, mragowo24.pl

 

1

2

 

3

4

5

6

7

8

 

Skip to content