bip

Ryn

cittaslow_strona

Moc atrakcji w Gołdapi podczas Festiwalu Cittaslow

Pomarańczowy ślimak, którego coraz więcej pojawia się ostatnio w przestrzeni Gołdapi zwiastuje duże wydarzenie zaplanowane na 9 maja. Przy Promenadzie Zdrojowej odbędzie się wtedy VI Festiwal Cittaslow, będący prezentacją Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Sieć Cittaslow, do której Gołdap należy od dwóch lat, skupia urokliwe małe miasteczka, w których żyje się niespiesznie, harmonijnie, w zgodzie z naturą i środowiskiem, stawiając na lokalne walory kulinarne i tradycję.

Festiwal Cittaslow odbywa się raz w roku, za każdym razem w innym miasteczku sieci. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Gołdap, do której zjadą pozostałe miasteczka Cittaslow, aby zaprezentować to, co mają u siebie najlepszego. Będą więc stoiska z wyrobami lokalnymi oraz prezentacja dorobku kulturalnego każdego miasta. Będzie także darmowa degustacja dań z sieci dziedzictwa kulinarnego. Oprócz oprawy kulturalnej (wieczorny koncert zespołu Indios Bravos), organizatorzy zadbali także o rozrywkę sportową.  Dotychczasowy doroczny Bieg Zwycięstwa odbędzie się pod nową nazwą Biegu Zdrojowego. Do pokonania będzie od 200 do 5000 metrów, w zależności od kategorii wiekowej. Na zwycięzców czeka piękny medal, który na tę wyjątkową okazję przybrał formę ślimaka. Szczegółowe informacje na temat Biegu Zdrojowego znajdą Państwo na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

http://osirgoldap.pl/trasa/
http://osirgoldap.pl/program-biegu-zdrojowego/
http://osirgoldap.pl/prezentujemy-medal-biegu-zdrojowego/

Ciekawą atrakcję z okazji Festiwalu Cittaslow przygotowała Biblioteka Publiczna organizując pomarańczowy rajd rowerowy w ramach akcji ,,Odlotowy Bibilotekarz”.

W Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych ,,Zdrój” oraz w hotelu Ventus Natural Spa w dzielnicy uzdrowiskowej można podziwiać rozmaite, kolorwe ślimaki zgłoszone do konkursu na Najpiękniejszego Ślimaka Cittaslow.

Warto być w Gołdapi 9 maja! Zapraszamy! 

PRAKTYCZNE do pobrania:

PLAKAT

Plan miasta

Plan imprezy

Skip to content