bip

Ryn

Plakat konkursu Moja Mazurska Wyprawa

Moja mazurska wyprawa – rusza konkurs fotograficzny 7 Cudów Mazur

W ramach kampanii 7 Cudów Mazur startuje wakacyjny konkurs fotograficzny „Moja mazurska wyprawa”. Zadaniem uczestników jest uchwycenie na zdjęciach tego jak spędzali albo planują spędzać wolny czas w Giżycku, Mikołajkach, Mrągowie, Rynie, Węgorzewie lub ich okolicach. To świetna okazja, by wspólnie z organizatorami kampanii odkrywać walory turystyczne oraz przyrodnicze Mazur. Zwycięzcy wraz z osobami towarzyszącymi wypłyną w tygodniowy rejs jachtem żaglowym, w trakcie którego odwiedzą mazurskie miejscowości. Skorzystają też z szkolenia fotograficznego „E-szkoła portretu”. Prace laureatów będzie można podziwiać w specjalnie przygotowanej galerii podczas finałowej imprezy kampanii 7 Cudów Mazur 22 sierpnia w Rynie.

– Głównym celem konkursu fotograficznego „Moja mazurska wyprawa” jest nakłonienie turystów do sprawdzenia z jakich atrakcji mogą dziś skorzystać na Mazurach. Nasza oferta turystyczna z roku na rok jest coraz bogatsza. Inwestują nie tylko samorządy, ale i prywatny biznes. Dzięki temu przybywa zarówno nowej infrastruktury jak i miejsc zabawy oraz rozrywki. Wiele z walorów turystycznych mazurskich miast jest wciąż nieodkrytych. Może przy okazji konkursu warto zagłębić się w tę okolicę i poznać jej różnorodność – zachęca Józef Karpiński, Burmistrz Rynu.

Aby dołączyć do konkursu kampanii 7 Cudów Mazur wystarczy wysłać zdjęcie przedstawiające swoją mazurską wyprawę lub nietypową przygodę związaną z krainą tysiąca jezior. Prace mogą również odwoływać się do luźnych skojarzeń dotyczących Mazur. Fotografie należy przesyłać do 31 lipca na adres: 7cudowmazur@vmgpr.pl. Każdy konkursowicz ma prawo zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia. W konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia.
Na zwycięzców czeka rejs po Mazurach. Trzej autorzy najciekawszych prac będą mieli okazję do jeszcze lepszego poznania Mazur. Laureaci wraz z osobami towarzyszącymi wyruszą w sierpniu w tygodniowy rejs jachtem żaglowym. W jego trakcie odwiedzą każdą z mazurskich miejscowości – organizatorów i będą mieli okazję do skorzystania z lokalnych atrakcji. W czasie wyprawy zwycięzcy wezmą również udział w wycieczce rowerowej do Mrągowa. Laureaci otrzymają także nagrody dodatkowe w postaci szkoleń fotograficznych „E-szkoła obrazu”, ufundowanych przez portal SwiatObrazu.pl.  Na co zwrócić uwagę? Ocenie podlegać będzie wartość artystyczna zdjęć, ale również ich niekonwencjonalność. Istotnym kryterium będzie także to, jak dana praca odda specyfikę oraz unikalny charakter Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Rynu lub Węgorzewa i podkreśli ich wyróżniki. Każda fotografia powinna zawierać tytuł, jednozdaniowy opis oraz informację, gdzie została wykonana. W konkursie mogą wziąć udział także zdjęcia zrobione poza obszarem Mazur, ale kreatywnie do nich nawiązujące.
Laureatów poznamy w sierpniu. Wyniki konkursu fotograficznego „Moja mazurska wyprawa” zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2015 r. na fanpage’u kampanii 7 Cudow Mazur. Prace laureatów będzie można podziwiać w specjalnie przygotowanej galerii podczas finałowej imprezy kampanii 22 sierpnia w Rynie. Szczegóły i regulamin konkursu są dostępne na Facebooku oraz stronie internetowej kampanii www.7cudowmazur.pl/konkurs.
***
7 Cudów Mazur to wspólna inicjatywa samorządów Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Rynu oraz Węgorzewa. Jest kontynuacją głośnej kampanii Mazury Cud Natury, dzięki której region Wielkich Jezior Mazurskich w plebiscycie New7Wonders znalazł się wśród 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i 5 w Europie. Aby nie zmarnować nabudowanego wówczas kapitału, miasta postanowiły współpracować, w celu dalszej promocji regionu. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2013 roku.
W ramach kampanii w czerwcu, lipcu i sierpniu 2015 roku, w miastach partnerskich organizowany jest cykl regat „7 Cudów Mazur” o Żeglarskie Grand Prix Mazur. Sportowej rywalizacji żeglarzy towarzyszyć będą liczne atrakcje na lądzie. W specjalnych strefach kibica zaplanowano koncerty, pokazy i konkursy ukazujące walory turystyczne regionu, a także różnorodne możliwości aktywnego spędzania czasu na Mazurach. Trzecia odsłona 7 Cudów Mazur potrwa do końca września. Do pozostałych celów, na których opiera się tegoroczna kampania należą: propagowanie wśród turystów i żeglarzy podstaw dbania o środowisko, edukacja pro-ekologiczna realizowana wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia i Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, a także podkreślanie bogactwa historycznego oraz kulturalnego regionu poprzez organizację imprez kulinarnych i konkursów.

Skip to content