bip

Ryn

Baner 72 Rajdu Polski

Najlepsi kierowcy rajdowi świata na Mazurach

Już wkrótce rozpoczyna się LOTOS 72. Rajd Polski, który odbędzie się na szutrowych trasach w okolicach Mikołajek, Mrągowa, Rynu, Giżycka, Olecka i Gołdapi. Rajd Polski jest siódmą z trzynastu rund Rajdowych Mistrzostw Świata FIA i zostanie rozegrany w dniach 2-5 lipca 2015 rokuna Mazurach.
W tym roku najlepsi kierowcy rajdowi świata będą rywalizować na 19 odcinkach specjalnycho długości ponad 313 kilometrów. Większość odcinków specjalnych to nowe, atrakcyjne próby sportowe przebiegające w otwartym terenie o dobrej widoczności. Trzykrotnie kibice będą podziwiali widowiskowe zmagania na Mikołajki Arenie, słynnym torze zlokalizowanym obok bazy rajdu, parku serwisowego i Rally Fan Parku. Ceremonia otwarcia oraz zakończenia wraz z uroczystą dekoracją zwycięzców odbędą się w centrum Mikołajek.

Organizatorzy spodziewają się, że na słynnych, szutrowych odcinkach specjalnych na Mazurach, pojawi się ponad 100 tys. kibiców, w tym wielu z zagranicy. Do tak dużego zainteresowania imprezą przyczynia się ranga zawodów i start najlepszych kierowców tej dyscypliny sportu, takich jak dwukrotny mistrz świata Sébastien Ogier, Jari-Matti Latvala, Kris Meeke, Mads Østberg czy Thierry Neuville. Dla polskich miłośników rajdów największą gwiazdą będzie z pewnością Robert Kubica. Swój start zapowiada również trzeci zawodnik ostatniego Dakaru – Krzysztof Hołowczyc. Na Mikołajki Arenie, gdzie zostaną rozegrane 3 odcinki specjalne, organizatorzy udostępnią fanom sportów motorowych 4 tys. miejsc siedzących na trybunach oraz strefy wolnostojące. W Rally Fan Parku, czyli otwartej, niebiletowanej strefie na kibiców będzie czekać strefa gastronomiczna oraz wiele atrakcji przygotowanych przez sponsorów LOTOS 72. Rajdu Polski.

LOTOS 72. Rajd Polski to wspaniałe widowisko i gwarancja wielkich sportowych emocji. Kibice mają do wyboru zakup 4-dniowych biletów z możliwością wstępu na wszystkie punkty widokowe lub biletów jednorazowych na wybrany odcinek specjalny. Ceny biletów na LOTOS 72. Rajd Polski zaczynają się od 35 PLN. Sprzedaż prowadzona jest na oficjalnej stronie www.kibice.rajdpolski.pl. Możliwe będzie także nabycie biletów w Punktach Obsługi Kibica w Mikołajkach oraz przed wejściem na poszczególne punkty widokowe.

 

Skip to content