bip

Ryn

Narodowe Dni Badmintona

W dniach 30 września – 3 października 2021r. w podwarszawskim Józefosławiu
w oficjalnym ośrodku treningowym Kadry Narodowej Badmintona spotkali się zawodnicy
z kraju i zagranicy, żeby rywalizować w organizowanych po raz kolejnych Narodowych Dniach Badmintona. Jest to wyjątkowy moment podczas którego spotykają się zawodnicy, wymieniają doświadczeniami, wspólnie się szkolą i rywalizują.

Pierwsze dni turnieju poświęcone były dla zawodników ze szkół, klubów, które przystąpiły do realizacji programu nauki gry w badmintona „Shuttle Time” oraz szkółek badmintona z całej Polski. Podczas VI edycji Narodowych Dni Badmintona do Hali Lavo
w Józefosławiu przyjechali zawodnicy z Białegostoku, Sierpca, Olsztyna, Sulęcina, Mniowa, Pieszkowa, Jastrowia, Bolesławca, Słupska,  Gdyni, Rzeszowa, Warszawy, Jednorożca, Bierunia, Donaborowa, Kędzierzyna Koźle i Rynu.

W maju 2021r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie przystąpił do realizacji programu nauki gry w badmintona „Shuttle Time”, w ramach którego otrzymaliśmy sprzęt sportowy (rakiety, lotki, siatki ze słupkami, torby sportowe), możliwość udziału nauczycieli
w szkoleniu z podstaw nauki gry w badmintona, dofinasowanie organizacji szkolnego turnieju, prowadzenia zajęć, jak również udziału w Narodowych Dniach Badmintona. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów, którzy chcieli wziąć udział w turnieju i 3 opiekunów.

            Uczniowie ZSP w Rynie mogli rywalizować z rówieśnikami z całej Polski podczas profesjonalnie zorganizowanego turnieju na boiskach, na których na co dzień trenują zawodnicy Kadry Narodowej Badmintona. Wyniki poszczególnych spotkań pokazały, jakie są indywidualne umiejętności zawodników. Miłą niespodzianką był wynik sportowy uzyskany przez Mateusza Świtałę, który w roczniku 2006 – 2005 zajął III miejsce w turnieju głównym.

            W przerwach między meczami uczestnicy NDB mieli przygotowanych szereg atrakcji, mogli trenować pod okiem zawodników kadry, a opiekunowie i instruktorzy pod okiem trenera kadry narodowej Steve Butlera doskonalili technikę gry w badmintona. Ostatni dzień to dla uczestników wizyta w Centrum Nauki Kopernik i na Stadionie Narodowym w Warszawie. Każdy z uczestników NDB otrzymał pamiątkową koszulkę, medal, kalendarz i dyplom.

 

Otwarte zajęcia z badmintona Hala Sportowa w Rynie:

klasy I – III SP – środa, piątek w godz. 16.30 – 17.30

klasy IV – VIII SP – środa, piątek w godz. 17.30 – 19.00

dorośli, seniorzy – poniedziałek, środa w godz. 19.00 – 20.30

 

Skip to content