bip

Ryn

logo_niedziela_01

Niedziela Cittaslow 27.09.2015 r.

Gra Miejska „Rynolandia 2” została zorganizowana jako jeden z punktów obchodów Międzynarodowej Niedzieli Cittaslow. Jej twórcą i wykonawcą była Biblioteka Publiczna w Rynie.

W tegorocznej edycji wzięły udział cztery drużyny. Tym razem nie były one losowe. Uczestnikami zostały grupy zawodowe: Pielęgniarki, Pszczelarze, Pracownicy Spółdzielni Inwalidów „Pokój” oraz Gospodynie Domowe.

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Celem „Gry” było zobligowanie mieszkańców miasta do wspólnej zabawy, ale również pogłębienie wiedzy na temat walorów Rynu. Scenariusz został podzielony na cztery trasy. Każda drużyna oznakowana została innym kolorem, który zaakcentowano za pomocą kolorowych opasek. Same drużyny miały natomiast koszulki z logo swoich miejsc pracy.

Trasy losowane były jednocześnie przez wszystkie drużyny. Pierwsze zadanie stawało się automatycznie ścieżką dla danej rodziny. Każda „trasa” podzielona była na pięć etapów. Każda drużyna miała do pokonania inną trasę, na której czekały ich inne zadania.

Drużyny wystartowały z biblioteki o godzinie 10.00.  Uczestnicy mogli sami zdecydować ile czasu potrzebują na wykonanie poszczególnych zadań, bo o zwycięstwie nie decydowała szybkość. Instrukcje w zadaniach zostały tak napisane by uczestnicy wykazali się jak największą kreatywnością i pomysłowością. Na każdym etapie czekał na nich wolontariusz, który dawał im do wykonania określone zadanie. Dopiero po jego wykonaniu Grupa otrzymywała wskazówkę, która kierowała ich do kolejnego punktu. Na trasie każdej z rodzin towarzyszył fotograf-wolontariusz, który uwieczniał za pomocą zdjęć i krótkich filmików ich poczynania w „Grze”.

Ostatnia wskazówka skierowała uczestników do Ryńskiego Centrum Kultury, gdzie oczekiwał na nich ostatni wolontariusz. 

Jury w składzie Wanda Prokopowicz, Helga Znak i Beata Wołoszyn obradowało prawie dwie godziny.

Jury

Podjęcie decyzji okazało się niezwykle trudnym zadaniem, a przydzielanie punktów za zadania wymagało od Jury prawdziwej wnikliwości. Wygrała drużyna Gospodyń Domowych, które nie tylko wykazały się niezwykłą pomysłowością w wykonywaniu zadań, ale również uzyskały komplet punktów. Jednym z trudniejszych zadań na ich trasie okazało się odszukanie grobu Maksa Mazucha z czym panie poradziły sobie doskonale. Jury zgodnie uznało jednak, że wszystkie drużyny wykazały się niezwykłą kreatywnością i bardzo zaangażowali się w zabawę. Zadania wykonywali z takim rozmachem, że Jury nie mogło wyjść z podziwu.

Uroczyste rozdanie nagród poprzedziła krótka przemowa Dyrektor Biblioteki Publicznej, Marii Tuczyńskiej. W kilku słowach przytoczyła ona genezę Międzynarodowej Niedzieli Cittaslow, wyjaśniła iż „Gra Miejska” była zaledwie jednym z punktów atrakcji, które weszły w obchody tego dnia. 

Nagrodą główną w „Rynolandii 2” były bony o wartości 200 zł dla każdego członka zwycięskiej drużyny. Poza tym każdy uczestnik zabawy otrzymał jednakową torbę pełną słodyczy. Nagrody te ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Ryn,  Józef Karpiński, który osobiście wręczył je rodzinom.  Ponadto Biblioteka Publiczna w Rynie zasponsorowała dla wszystkich uczestników i wolontariuszy voucher na kręgielnię w Hotelu „Zamek Ryn”.

Uczestnicy Gry – Grupa Gospodynie Domowe

Uczestnicy

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry – Grupa Pielęgniarki

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Grupa – Pszczelarze

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Grupa – Spółdzielnia Pokój

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Uczestnicy Gry

Zwycięzcami są wszystkie Grupy 🙂

Uczestnicy Gry

Na Orliku zorganiowano  Turniej Piłki Nożnej   w ramach Gimnazjalnej Niedzieli Cittaslow. W turnieju zagrały 3 zespoły w sumie 22 uczestników –                                                                      uczniów Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych

Uczestncy turnieju

Uczestncy turnieju

Uczestncy turnieju

Uczestncy turnieju

Uczestncy turnieju

Wszystkim uczestnikom Niedzieli Cittaslow 2015  dziękujemy 😉

 

 

 

Skip to content