bip

Ryn

img_6742

Podsumowanie Święta Niepodległości w Rynie

Obchody Święta Niepodległości w Rynie rozpoczęły się już 5 listopada. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie oraz w Bibliotece Publicznej odbyły się „Żywe lekcje historii” zorganizowane przez Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w ramach projektu „Spotkania z Niepodległą”. Również dzięki temu projektowi, w kolejnych dniach odbyło się spotkanie z publicystą Zbigniewem Chojnowskim ph. „Niepodległa a Mazury” a także wykład historyka Zofii Szczęsnej ph. „Droga Polski do wolności i początki państwowości”.

 

8 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie, z okazji Święta Niepodległości odbyły się występy pełne patriotycznych wierszy i pieśni w wykonaniu dzieci z przedszkola a także uroczysty apel przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie, którego głównym punktem było odśpiewanie o godzinie 11.11 przez wszystkich uczestników apelu czterech zwrotek hymnu państwowego. Podczas tej uroczystości można było również obejrzeć wiele występów artystycznych przygotowanych z tej okazji, nie zabrakło pieśni patriotycznych, wierszy, a także polskich tańców narodowych, takich jak „Polonez” i „Krakowiak”.

Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada odbyły się w Hotelu „Zamek Ryn”. O godzinie 14.00 rozpoczął się Wielki Test Wiedzy o Niepodległej. Podsumowaniem obchodów Święta Niepodległości był koncert Pieśni Patriotycznej w wykonaniu Anny Marii Adamiak, który zgromadził liczną publiczność. Wydarzenia te były zorganizowane również w ramach projektu „Spotkania z Niepodległą”.

Poniżej fotorelacja z obchodów Święta Niepodległości w Rynie.

 

Skip to content