bip

Ryn

29

Podsumowanie Tygodnia Cittaslow w Rynie

24 września 2017 r. w sali widowiskowej Ryńskiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie pełnego wrażeń Tygodnia Cittaslow w Rynie. Co roku samorządy zrzeszone w międzynarodowej sieci miast Cittaslow organizują wydarzenia promujące ideę Miast Dobrej Jakości Życia. Akcja ma przybliżyć mieszkańcom wiedzę o ruchu Cittaslow i korzyściach jakie ze sobą niesie. Z tej okazji w naszym mieście odbyły się wydarzenia edukacyjne, kulturalne i sportowe promujące dobre życie w sieci miast Cittaslow. W tym roku w organizację Tygodnia Cittaslow w Rynie zaangażowali się: Zespół Szkolno – Przedszkolny, Biblioteka Publiczna, Ryńskie Centrum Kultury, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Sekcja Strzelecka „Sokół”. Podczas podsumowania Tygodnia Cittaslow odbyło się ogłoszenie wyników zawodów i konkursów organizowanych przez poszczególne jednostki oraz wręczenie nagród.

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie podczas Tygodnia Cittaslow odbyły się konkurencje sportowe, zawody biegowe, warsztaty plastyczne oraz lekcje wychowawcze, podczas których uczniowie zapoznali się z ideą miast Cittaslow. Dodatkowo odbył się Wielki Test Wiedzy o Sieci Miast Cittaslow zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną dla uczniów klas IV- VI. 

Biblioteka Publiczna z okazji Tygodnia Cittaslow przygotowała już po raz piąty grę Miejską „Rynolandia”. W tym roku w grze wzięło udział 12 uczestników, którzy zostali dobrani w cztery drużyny:

– „RAKTIM”, w składzie: Mateusz Bykowski, Michał Mścichowski, Kamil Domański

– „ŚLIMAKI”, w składzie: Weronika Frydrycy, Hubert Szkatuła, Hubert Plaga

– „WIELKA TRÓJKA”, w składzie: Anna Onyszko, Weronika Ackiewicz, Laura Pawelczyk

– „ŻÓŁWIE”, w składzie: Paweł Onyszko, Monika Onyszko, Artur Pawelczyk

Spośród powyższych drużyn, najlepsza okazała się „WIELKA TRÓJKA”, która zwyciężyła tegoroczną „Rynolandię”.

Biblioteka Publiczna zorganizowała także Wielki Test Wiedzy o Sieci Miast Cittaslow, który odbył się w dwóch etapach. Pierwszy z nich przygotowany został w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie, dla uczniów klas IV –VI. W teście wzięło udział 21 uczniów, którzy zostali podzieleni na 7 drużyn trzyosobowych. Zwycięzcami Testu zostali:

Spośród uczniów klas IV: Anna Onyszko, Monika Konik, Laura Pawelczyk – klasa IV A

Spośród uczniów klas V: Oskar Klijer, Maksymilian Patyński, Michał Bernaciak – klasa V B

Spośród uczniów klas VI: Zuzanna Zabost, Gabriela Jocz, Aleksandra Dziekońska – klasa VI B

Test odbył się także w Bibliotece Publicznej w Rynie, do którego przystąpiło ośmiu uczestników. Spośród nich najlepsze okazały się dwie osoby: Pani Bożena Cantop oraz Pani Aleksandra Steć, które zdobyły po 33 pkt. W dogrywce zaledwie jednym punktem wygrała Pani Aleksandra Steć.

Ryńskie Centrum Kultury z okazji Tygodnia Cittaslow przygotowało „Krzyżówkę ze ślimakiem”. Spośród prawidłowo rozwiązanych krzyżówek, podczas niedzielnego podsumowania Tygodnia Cittaslow, zostało wylosowanych 5 nagród. Trzy nagrody pocieszenia, które wylosowały: Bogusława Szymańska, Nikola Taradejna oraz Agnieszka Kozłowska – Budka, nagroda za II miejsce, którą wygrała Julia Basiul oraz nagroda główna – smartwatch, którą zdobyła Joanna Halicka.

Podczas sobotniego południa w Ryńskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem: „Ślimak, ślimak wystaw rogi” oraz kino rodzinne, podczas którego można było zobaczyć film animowany: „Turbo ślimak”.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rynie, również włączyło się w wydarzenia Tygodnia Cittaslow organizując Regaty o Puchar Burmistrza Gminy Ryn, które odbyły się w sobotę i niedzielę. W regatach wzięły udział cztery drużyny, które walczyły o zwycięstwo na jachtach typu „Omega”. Zwycięska okazała się załoga, w której skład wchodzili uczestnicy z Warszawy i Ostrowca Świętokrzyskiego.

W niedzielę odbyły się również II Otwarte Zawody Strzeleckie o Statuetki Ślimaka Cittaslow, zorganizowane przez Sekcję Strzelecką „SOKÓŁ”. Zawody odbyły się w konkurencjach: „Wielobój strzelecki” oraz „Sokole oko”. W pierwszej z nich wyróżnionych zostało sześciu zawodników. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone statuetkami Ślimaka Cittaslow, pozostałe dyplomami, natomiast zwycięzca konkurencji „Sokole Oko” otrzymał medal.

I miejsce: Niezbecki Grzegorz

II miejsce: Bełbot Szymon

III miejsce: Staszewski Mirosław

IV miejsce: Sadkowski Wojciech

V miejsce: Büttner Waldemar

VI miejsce: Dziokan Wojciech

W konkurencji „Sokole Oko” zwyciężył Pan Marcin Mazur.

Po podsumowaniu wszystkich wydarzeń zorganizowanych z okazji Tygodnia Cittaslow, odbył się koncert Zespołu „Czerwony Tulipan”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za przygotowanie poszczególnych wydarzeń oraz uczestnikom za aktywny udział w zawodach i konkursach.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z Tygodnia Cittaslow w Rynie. 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

Skip to content