bip

Ryn

dscn1688

Podsumowanie Tygodnia Cittaslow w Rynie

29 września 2019 r. w sali widowiskowej odbyło się podsumowanie pełnego wydarzeń Tygodnia Cittaslow w Rynie. Co roku samorządy zrzeszone w międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow organizują wydarzenia promujące ideę Miast Dobrej Jakości Życia. Akcja ma przybliżyć mieszkańcom wiedzę o ruchu Cittaslow i korzyściach jakie ze sobą niesie. Z tej okazji w naszym mieście odbyły się wydarzenia edukacyjne, kulturalne i sportowe promujące dobre życie w Sieci Miast Cittaslow.

Jak co roku w organizację Tygodnia Cittaslow w Rynie zaangażowali się: Zespół Szkolno – Przedszkolny, Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Sekcja Strzelecka „Sokół”. Podczas podsumowania Tygodnia Cittaslow odbyło się ogłoszenie wyników zawodów i konkursów organizowanych przez poszczególne jednostki oraz wręczenie nagród.

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie z okazji Tygodnia Cittaslow odbyły się zajęcia propagujące ideę ruchu Cittaslow.  Dodatkowo w świetlicy szkolnej organizowane były konkursy związane z Siecią Miast Dobrego Życia.

Dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego uczestniczyły w happeningu plastycznym przy fontannie: „Ślimaczym śladem”, który odbył się 24 września.

Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki z okazji Tygodnia Cittaslow przygotował warsztaty dla dzieci „Cittaslow a kodowanie”, które odbyły się w czytelni Biblioteki Publicznej oraz spotkanie autorskie z księdzem Karolem Misiewiczem, autorem książek: „Przygody pana Ślimaka” oraz „Nowe Przygody Pana Ślimaka” . Spotkanie odbyło się w Świetlicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

W sobotę zostało zorganizowane spotkanie miłośników nordic walking na plaży miejskiej w Rynie, podczas którego instruktażu udzieliła mgr fizjoterapii, Pani Małgorzata Zacharczyk.

Spośród biorących udział w spotkaniu uczestników zostały wyróżnione 3 osoby:

Pani Lilianna Narkiewicz – za długotrwałe uprawianie nordic walking

Pani Wanda Prokopowicz – za systematyczne uprawianie nordic walking

Pani Helga Znak – za zajęcie I miejsca w zawodach nordic walking.

 Od 26 września trwał konkurs „Miasta Cittaslow”, do którego odpowiedzi można było odnaleźć na wystawie przygotowanej z okazji Tygodnia Cittaslow w „Galerii z Latarnią”. Spośród osób biorących udział w konkursie, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi zostały wylosowane i nagrodzone: Pani Bożena Cantop, Oliwia Winiarz oraz Julia Suwińska.

Podczas niedzieli Cittaslow, jak co roku odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie o Statuetkę Ślimaka Cittaslow zorganizowane przez Sekcję Strzelecką „Sokół” w Rynie. Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów:

KARABIN SPORTOWY BOCZNEGO ZAPŁONU CZ- 22 – 5,6 MM

1.            Kraft Wojciech – 112,5 pkt. -Górowo Iławeckie

2.            Żmijewski Andrzej  – 112,4 pkt. – Ryn

3.            Dziokan Wojciech –  109,2pkt. – Ryn

KARABIN CENTRALNEGO ZAPŁONU AK- 47 KAL. 7.62 ( KAŁACH)

1.            Dziokan Wojciech – 100 pkt. – Ryn

2.            Sadkowski Wojciech – 99 pkt. Ryn

3.            Kraft Wojciech – 99 pkt. – Górowo Iławeckie

KLASYFIKACJA  GENERALNA

PIERWSZA SZÓSTKA:

1.            Kraft Wojciech – 211,5 pkt.

2.            Żmijewski Andrzej – 210,4 pkt.

3.            Dziokan Wojciech  – 209,2 pkt.

4.            Dziokan Jerzy – 208 pkt.

5.            Gaik Damian – 206 pkt.

6.            Kwiatkowski Michał – 204 pkt.

NAJLEPSZY JUNIOR ZAWODÓW

1.            Onyszko Paweł  SP Ryn

 Konkurencja ,,SOKOLE OKO”

 1. Marcin Lenkiewicz – Ryn

 

W Niedzielę Cittaslow, po podsumowaniu wszystkich wydarzeń zorganizowanych z okazji Tygodnia Cittaslow, odbył się koncert „Wiersze (Pod) różne” w wykonaniu Kuby Blokesz i Michała Szuby. 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za przygotowanie poszczególnych wydarzeń oraz uczestnikom za aktywny udział w zawodach i konkursach.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z Tygodnia Cittaslow w Rynie.

[mg_picker:848]

Skip to content