bip

Ryn

22

Podsumowanie Tygodnia Cittaslow

30 września 2018 r. w sali widowiskowej Ryńskiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie pełnego wrażeń Tygodnia Cittaslow w Rynie. Co roku samorządy zrzeszone w międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow organizują wydarzenia promujące ideę Miast Dobrej Jakości Życia. Akcja ma przybliżyć mieszkańcom wiedzę o ruchu Cittaslow i korzyściach jakie ze sobą niesie. Z tej okazji w naszym mieście odbyły się wydarzenia edukacyjne, kulturalne i sportowe promujące dobre życie w Sieci Miast Cittaslow.

Jak co roku w organizację Tygodnia Cittaslow w Rynie zaangażowali się: Zespół Szkolno – Przedszkolny, Biblioteka Publiczna, Ryńskie Centrum Kultury, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Sekcja Strzelecka „Sokół”. Podczas podsumowania Tygodnia Cittaslow odbyło się ogłoszenie wyników zawodów i konkursów organizowanych przez poszczególne jednostki oraz wręczenie nagród.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie z okazji Tygodnia Cittaslow przygotował akcję promocyjna dla najmłodszych uczniów, propagującą ideę ruchu Cittaslow.  Dodatkowo w świetlicy szkolnej odbyły się konkursy plastyczne oraz prezentacje przybliżające uczniom informacje na temat Sieci Miast Dobrego Życia.

Biblioteka Publiczna z okazji Tygodnia Cittaslow przygotowała warsztaty dla dzieci „Cittaslow a kodowanie” oraz spotkanie autorskie z dziennikarzem, reportażystą i pisarzem – Wojciechem Jagielskim. W Niedzielę Cittaslow odbyły się również podchody ph. „Ślimaczym tropem”, na ścieżce wokół jeziora Ołów w Rynie. W podchodach wzięło udział 7 osób, spośród których wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce: Jagoda Orzechowska – 45 pkt., 23 min. 20 sekund

II miejsce: Marcin Soból – 41 pkt., 22 min. 98 setnych sekundy

III miejsce: Norbert Mikosza – 41 pkt., 23 min, 14 sekund.

Ryńskie Centrum Kultury z okazji Tygodnia Cittaslow przygotowało wystawę edukacyjną „Miasta Cittaslow” oraz związany z wystawą konkurs „Miasta Cittaslow”, do którego odpowiedzi można było znaleźć w opisach miast i zdjęciach znajdujących się na wystawie. I miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Nowak, dodatkowo wyróżnienie otrzymała Weronika Dzadz oraz Robert Kawalec.

Podczas Niedzieli Cittaslow w Ryńskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty plastyczne „Kolorowe Ślimaki”, po których odbył się „Ślimaczy korowód” przez miasto, z wykonanymi podczas warsztatów ślimakami, następnie osadzenie kolorowych ślimaków na skarpie pod Urzędem Miasta i Gminy Ryn oraz ocena prac przez komisję konkursową, która wybrała jako najlepiej wykonaną pracę Leny Kochańskiej.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rynie, również włączyło się w wydarzenia Tygodnia Cittaslow, współorganizując wraz z Powiatowym Zespołem Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku, Zespołem Szkół Zawodowych w Giżycku oraz Schroniskiem Młodzieżowym w Rynie XVII Otwarte Regaty Oświatowe o Puchar Starosty Giżyckiego. Portem regat było Schronisko Młodzieżowe w Rynie (Ośrodek „Zofiówka” ), a pierwszy wyścig „australijski” do klasyfikacji Cittaslow wystartował z Ekomariny Ryn, w której odbyło się powitanie załóg i uroczyste otwarcie regat. W regatach rozegranych w klasie Omega, wzięło udział 6 załóg: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie, Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, Grupy Żeglarskiej Zofiówka, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku, Ekomariny Ryn oraz FANIANI z Warszawy, która to załoga wygrała wyścig Cittaslow oraz zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej o Puchar Starosty Giżyckiego.

W Niedzielę Cittaslow na strzelnicy „Sokół” w Rynie odbyły się III Otwarte Zawody Strzeleckie o Statuetki Ślimaka Cittaslow, zorganizowane przez Sekcję Strzelecką „SOKÓŁ”. W zawodach uczestniczyło 37 osób. Poniżej wyniki klasyfikacyjne pierwszej szóstki zawodników w następujących konkurencjach:

Klasyfikacja w kat. Karabinek sportowy Brno kal. 22, 5,6 mm

I.          Paweł Budka

II.         Marcin Lenkiewicz

III.        Jerzy Maruchacz

IV.        Diter Cantop

V.         Jacek Basiński

VI.        Mariusz Sadłowski

Klasyfikacja w kat. Karabin AK-47 kal. 7, 62-39 mm

I.          Grzegorz Moszczyński

II.         Marcin Lenkiewicz

III.        Jerzy Dziokan

IV.        Tomasz Iwaniuk

V.         Krzysztof Przeorek

VI.        Bronisław Żydonis

Klasyfikacja generalna kal. 22, 5,6 mm i kal. 7,62-39 mm

I.          Marcin Lenkiewicz

II.         Jerzy Maruchacz

III.        Paweł Budka

IV.        Tomasz Iwaniuk

V.         Diter Cantop

VI.        Rusłan Kuzynko

W konkurencji „Sokole Oko” zwyciężył Pan Mariusz Sadłowski.

 

Po podsumowaniu wszystkich wydarzeń zorganizowanych z okazji Tygodnia Cittaslow, odbył się koncert Zespołu Bene.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za przygotowanie poszczególnych wydarzeń oraz uczestnikom za aktywny udział w zawodach i konkursach.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z Tygodnia Cittaslow w Rynie.

1

2

3

4

5

6

7

8

01

02

03

04

9

10

11

12

13

28

14

15

16

29

30

17

18

1920

21

2223

24

25

26

27

Skip to content