bip

Ryn

1

System zgłoszeń LUPE

System Lupe rozpoczął działanie 23 września, jest to system umożliwiający mieszkańcom zgłaszanie nieprawidłowości w przestrzeni publicznej i wadliwie działających elementów infrastruktury miasta.

Podgląd do zgłoszeń będą mieli pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Ryn oraz wybrane jednostki organizacyjne gminy. Będą oni moderować i weryfikować zgłoszenia oraz na bieżąco nadzorować proces naprawy usterek. Po ich usunięciu status zgłoszenia zostanie zaktualizowany.

 

 

System jest dostępny na stronie https://ryn-lupe.bit-sa.pl/ . Dla ułatwienia dostępna jest także do pobrania aplikacja na telefony komórkowe.

 

Zachęcamy do korzystania z aplikacji, ponieważ każdy mieszkaniec Miasta i Gminy Ryn, który pobierze aplikację i zarejestruje się w niej nie tylko będzie mógł zgłaszać wszelkie awarie i usterki, ale będzie także na bieżąco informowany o etapie ich realizacji. System posiada również szereg innych funkcji, które mogą być bardzo przydatne mieszkańcom.

Jedną z nich jest harmonogram wywozu odpadów. Definiując w aplikacji swój adres możemy być informowani z wyprzedzeniem 3 dniowym o wywozie odpadów z naszej posesji.

 

W celu otrzymywania powiadomień o terminach wywozu dopadów należy po zalogowaniu w zakładce Odbiór odpadadów wybrać właściwy adres/lokalizację.
Aby otrzymywać komunikaty należy w zakładce Ustawienia aplikakcji – Powiadomienia zazanczyć kategorie z których maja być dostarczane powiadomienia.

Zgłaszanie problemów może odbywać się poprzez aplikację na stronie www ( https://ryn-lupe.bit-sa.pl – dodaj problem) lub przez aplikację na telefon (aplikacja dostępna w sklepie Google Play po wpisaniu w wyszukiwarkę Lupe.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bitsa.lupe2

Anonimowi użytkownicy (nie podający adresu mailowego lub numeru telefonu) nie zostaną powiadomieni o zmianie statusu zgłoszenia, w tym o jego odrzuceniu przyjęcia.

Kolejną bardzo przydatną funkcjonalnością są komunikaty. Urząd ma możliwość wysyłania komunikatów do użytkowników. W ten sposób możemy informować Państwa o wydarzeniach w Mieście i Gminie Ryn, planowanych utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu oraz ostrzeżeniach pogodowych.

Gorąco zachęcamy do korzystania z aplikacji Lupe i systemu zgłoszeń dla mieszkańców. Dołożymy starań by wszelkie zgłoszone problemy rozwiązywać w możliwie jak najkrótszym czasie.

1

Skip to content