bip

Ryn

dscn8299

Uroczyste otwarcie sali widowiskowej RPEKiT w Rynie

W dniu 26 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie sali widowiskowej, która została wykonana w ramach projektu: Rozbudowa Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki o salę widowiskową oraz jej wyposażenie.
Zaproszonych gości przywitali: Pan Jarosław Filipek – Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Pani Monika Chyła – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Ryn, Pani Maria Tuczyńska – Dyrektor Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki.
Burmistrz Miasta i Gminy Ryn przedstawił prezentację na temat budowy sali widowiskowej a Dyrektor RPEKiT prezentację „Z kart historii RPEKiT 2019 – 2021”, podczas której opowiedziała m.in. o działaniach i projektach wykonywanych w Regionalnym Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie, organizowanych imprezach i prowadzonych zajęciach.
Podczas uroczystości odbył się występ Zespołu Ludowego „Sterławiacy”, Zespołu „Ryńskie Wrzosy” oraz koncert poezji śpiewanej w wykonaniu barda Wojciecha Gęsickiego oraz wirtuoza akordeonu Rafała Grząka.
 
Inwestycja „Rozbudowa Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki o salę widowiskową oraz jej wyposażenie” została zrealizowana w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
 
Skip to content