bip

Ryn

5

Warmia Energa Olsztyn na obozie sportowym w Rynie

Od 6 sierpnia na obiektach sportowych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie i Hotelu Zamek Ryn, zespół piłkarzy ręcznych Warmii Energa Olsztyn rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w I lidze i walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej – PGNiG Superligi.

Treningi odbywają się dwa razy dziennie, a dodatkowym elementem przygotowań są  wideo konsultacje, które służą analizie zapisu wideo z treningów i pracy nad taktyką drużyny. Nowym kapitanem zespołu został wybrany jeden z liderów i najstarszych zawodników zespołu, Mateusz Kopyciński.

Skład Warmii Energa Olsztyn w sezonie 2020/2021:

  • Bramkarze: Cezary Kaczmarczyk, Krystian Matusiak, Daniel Makowski
  • Skrzydłowi: Mateusz Kopyciński, Michał Sikorski, Marek Starzec, Adam Konkel, Maciej Kozłowski
  • Rozgrywający: Wojciech Golks, Marcin Malewski, Robert Targoński, Damian Didyk, Adrian Chełmiński, Marcin Laskowski, Paweł Deptuła,
  • Kołowi: Piotr Dzido, Jakub Zemełka, Jakub Kozłowski, Szymon Hegier

Pierwszym trenerem zespołu Warmii jest Jarosław Knopik, który pełni również funkcję trenera reprezentacji Polski w plażowej piłce ręcznej, drugim trenerem jest Marcin Malewski.

Olsztyński Klub Piłki Ręcznej Warmia Olsztyn to jednosekcyjny klub piłki ręcznej, który powstał w 1997 roku, po odłączeniu się sekcji piłki ręcznej od Kolejowego Klubu Sportowego „Warmia” Olsztyn. Klub zainaugurował rozgrywki w kategoriach juniora młodszego, juniora i seniora. Początki istnienia klubu to gra wychowankami, skupionymi wokół szkół podstawowych nr 24 i 27 w Olsztynie, którzy odnosili wiele sukcesów w swoich kategoriach wiekowych na przestrzeni kilku lat. Po kilku latach wspinania się w ligowej hierarchii Warmiacy awansowali to krajowej elity był to rok 2005. Przez siedem sezonów Warmia Olsztyn walczyła na ligowych parkietach z takim potęgami polskiego szczypiorniaka jak Vive Targi Kielce i Wisła Orlen Płock. W trakcie gry w Superlidze szczypiorniści zyskali sobie grono wiernych kibiców, a zawodnicy Warmii byli nominowani do Plebiscytu Gazety Olsztyńskiej na najpopularniejszego sportowca regionu.

Olsztyn może się poszczycić reprezentantami Polski w piłce ręcznej: Piotr Grabarczyk, Daniel Żółtak, Łukasz Zakreta oraz plażowej piłce ręcznej: Łukasz Zakreta , Marcin Malewski, Miłosz Rupp

Sukcesy zespołu:

sezon 1997/1998 awans do rozgrywek II ligi

sezon 2000/2001 awans do rozgrywek I ligi

sezon 2004/2005 awans do Ekstraklasy (obecnie PGNiG Superliga)

rok 2009 Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej brązowy medal

rok 2010 Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej złoty medal

rok 2011 Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej V miejsce

1

2

3

4

5

Skip to content