bip

Ryn

Bartek Kwiatkowski z lewej

Wyniki IV rzutu Ligi Szkolnej w zapasach.

W sobotę 13 czerwca w Zespole Szkół w Rynie odbywał się IV rzut Ligi Szkolnej w zapasach młodzików w stylu wolnym chłopców i dziewcząt.
Zawody miały wymiar międzynarodowy bowiem tradycyjnie wzięli w nich udział zapaśnicy z zaprzyjaźnionych klubów z Kaliningradu. Niestety część z zaproszonych gości nie zdążyła wyrobić wiz wjazdowych w związku z czym z zaproszonych 30 zawodników Rosji wystartowała jedynie dziewięciu. Mimo to wygrali w 4 z 11 kategorii wagowych. Z przyczyn formalnych nie wystąpiła również ekipa z Białorusi.
W zawodach wzięło udział 78 dziewcząt i chłopców z 37 szkół podstawowych i gimnazjów z naszego województwa. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Pan Józef Karpiński, Przewodnicząca Komisji Kultury, Oswiaty i Sportu Pani Jolanta Kołakowska, Dyrektor Zespołu Szkół w Rynie Pan Krzysztof Cybul oraz członkowie Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego. Sędzią Głównym był sędzia międzynarodowy Pan Andrzej Olszewski z Olsztyna.
W poszczególnych kategoriach wagowych zwyciężyli:
Kat.32 Żukowski Wiktor SP9 Olsztyn
kat 35 Timoszenko Aleksiey Rosja
kat 38 Bzeługiyy Mikchaił
kat 42 Timoszenko Aleksiey Rosja
kat 47 Januszewski Filip Gimn. Lubawa
kat 53 Sieniuć Czarek Gimnazjum Ryn
kat 59 Kraft Mateusz Gimn.1 Lidzbark Warm.
kat 66 Pasiecznik Roman Rosja
kat 73 Borowy Stanisław Gimn.1 Lidzbark Warm.
kat 85 Łuczak Kacper Gimn. Lubawa
kat 100 Kozłowski Jakub Gimn.1 Lidzbark Warm.
Dziewczęta:
kat 32 Bronowicka Klaudia SP Drogosze
kat 40 Dłuska Aleksandra SP Drogosze
kat 44 Karbowiak Natalia SP 10 Olsztyn
kat 48 Goronzi Gabriela Gimn. Sorkwity
kat 52 Sadowska Kornelia SP Radostowo
kat 57 Łukasik Julia Gimn.5 Olsztyn
kat 62 Szymańska Patrycja SP Piecki
kat 67 Kamińska Urszula Gimn.3 Kętrzyn

Podczas rozdania nagród zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. W czasie czterech Rzutów Ligi Szkolnej zorganizowano challenge ,,Najlepszy zawodnik, najlepsza zawodniczka”. Chodziło o wyłonienie najlepiej walczących zapaśników oraz tych, którzy wygrywają najwięcej walk. Sześciu najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki otrzymali w nagrodę dresy sportowe które ufundował Warmińsko-Mazurski Związek Zapaśniczy. Najlepszym spośród tej dziewiątki wręczono pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci zegarków. Zegarek również otrzymał najlepszy zawodnik zagraniczny, sponsorem nagród rzeczowych był wice prezes W-MZZ Paweł Hołownia.

Czarek Sieniuć na na najwyższym podium

 

Skip to content