bip

Ryn

Zakwaterowanie dla osób z Ukrainy

W związku z napływem dużej ilości uchodźców z terenu Ukrainy informujemy, że osoby te będą miały zapewniony nocleg w ośrodkach, którymi dysponuje Wojewoda Warmińsko – Mazurski. W ośrodkach tych zapewniony jest nocleg wraz z wyżywieniem, do dyspozycji uchodźców są lekarze, psycholodzy.

Jednocześnie prosimy o zgłaszanie do Urzędu Miasta i Gminy w Rynie tel. 87 429 73 00 możliwości przyjęcia osób poszukujących zakwaterowania z Ukrainy, na terenie Gminy Ryn. Przede wszystkim prosimy o zgłaszanie się osób/firm, które są w stanie przyjąć grupy przynajmniej 20 osobowe. Wojewoda Warmińsko Mazurski może podpisać z takimi osobami umowy, dzięki czemu osoby z terenu Ukrainy będą objęte pomocą.

Jeżeli są na terenie Gminy Ryn osoby, które chcą przyjąć pojedyncze osoby z Ukrainy lub grupy poniżej 20 osób to prosimy o zgłaszanie takich informacji  do sekretariatu Urzędu Miasta i Gminy w Rynie tel. 87 429 73 00. Na podstawie przekazywanych przez Państwa informacji będziemy tworzyć listy rezerwowe i wykorzystamy je w sytuacji, gdy ośrodki, którymi dysponuje Wojewoda i większe miejsca noclegowe się zapełnią. Na chwile obecną osoby, które przyjmą pojedyncze osoby z terenu Ukrainy robią to na własny koszt.

Wszystkie informacje uzyskają Państwo pod nr. telefonu 87 429 73 00

Skip to content