bip

Ryn

szlakiem_zabytkow_ciekawej_architektury_plakat

Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury

Na platformie sprinet.pl trwa ogólnopolski projekt pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury”. Jego celem jest promocja turystyki regionalnej oraz pokazanie walorów zabytków w naszym kraju. Każdy z internautów może zgłosić zabytkowy pałac lub zamek do konkursu. Dla autorów najciekawszych wpisów i komentarzy – nagrody.
 
– Celem konkursu jest popularyzacja zabytków architektury w poszczególnych regionach Polski oraz zwiększenie ich rozpoznawalności pośród społeczności. Projekt ma przyczynić się również do lepszego poznania naszego kraju. Chcemy zachęcić do zwiększenia aktywności turystycznej naszego społeczeństwa a także do zwiedzania zabytków – mówi Monika Sanek-Żmuda prezes firmy Sprinet Polska.
 
Na platformie internetowej sprinet.pl zostały już zamieszczone najciekawsze zabytki pałace i zamki charakterystyczne dla poszczególnych województw. Każdy z nich posiada opis historyczny oraz zdjęcia obiektu. Zaproponowane obiekty mają także zachęcić innych do udziału w projekcie. Każdy z turystów, miłośników zabytków jak i samorządy w całym kraju mogą dodawać kolejne zabytki do listy, jako atrakcje turystyczne swojego regionu.
 
Takie działanie umożliwia innowacyjna Platforma Sprinet, gdzie odbywa się realizacja ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury”. Jej funkcjonowanie oparte jest na crowdsourcingu, czyli zaangażowaniu całego społeczeństwa. – Każdy z użytkowników portalu może zagłosować na wybrany zabytek oraz dodać komentarz związany z pobytem w tym obiekcie, zachęcający do odwiedzenia zabytku lub opisujący przygodę z pobytu w nim – mówi Monika Sanek-Żmuda. Także obiekt zabytkowy, który zdobędzie największa ilość punktów, będzie mógł zrealizować własny, indywidualny projekt o dowolnej tematyce z wykorzystaniem narzędzia Sprinet.
 
Autorzy najciekawszych wpisów i komentarzy zostaną nagrodzenia zestawami ciekawych akcesoriów. Partnerami Wydarzenia są Wydawnictwo Bezdroża i Sieć Księgarni NOVA, które ufundowały przewodniki opisujące szlaki i atrakcyjne turystycznie miejsca w kraju jak i zagranicą. W projekt został zaangażowany również Klub Fitness Point, który przeznaczył koszulki oraz sportowe bidony. Paltforma crowdsourcingowa Sprinet ufundowała płyty muzyczne, a sklep internetowy kolba.pl przekazał noże turystyczne marki Joker.
 
Nagrody od Partnerów Wydarzenia zostaną przyznane dla osób, które zamieszczą interesujące opisy i zdjęcia pałaców oraz zamków. Nagrody otrzymają także osoby za najciekawsze komentarze. – Sądzimy, że idea projektu jest ciekawa a najaktywniejsi uczestnicy projektu otrzymają zestawy ciekawych upominków – mówi Monika Sanek-Żmuda.
 
Ogólnopolski projekt pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury” trwa do 30 czerwca 2015 r. Link do projektu: szlakiemzabytkow.sprinet.pl/szlakiem-zabytkow-ciekawej-architektury

Skip to content